История на Механата

Тук ще се съобщават Новините около сайта/форума!

История на Механата

Мнениеот orb » 30 Яну 2013 12:17

Мислех си да напиша нещо за 2012 г., но си мисля, че повечето от вас бяха свидетели. Сигурен съм, че си спомняте отлично K-Maro, doninho и компания. С някои от тях се разделихме с добро, а с други с караници. После дойде ред на Elmo, който си тръгна със същата скорост, с която дойде.

Радвам се, че в края на 2011 и началото на 2012 успях да събера най-добрите кадри на Механата и да направя един боеспособен екип.

В този си пост искам да благодаря на няколко човека, които през всичките тези години бяха до мен и ми помагаха, за да може Механата да съществува и днес.

Shin - в началото я мислех за момче, но се оказа момиче и нещо повече - един страхотен приятел в живота. Стана фактор още по времето на Пламен и въпреки всичко и всички успях да я накарам да стане Администратор на Механата. Преди всичко това нямаше да се случи ако тя самата не го бе пожелала. Тя е човекът, който не ми се вържеше на всяка глупост, която измислях.В повечето случаи е разумнят глас на Механата. Сайтът и форумът до голяма степен са в това състояние заради нея.

Cuc - върши си работата перфектно, винаги прави нещата, за които е помолена. Разбира и прави нещата с желание. Радвам се, че успях да я накарам да влезе в екипа. Радвам се, че я разубедих да напусне екипа няколко път. И тя и Shin са имали трудни моменти в Механата и са искали да се махат, но се радвам, че се отказаха и тези си идеи.

kapishhhhhhhh - този човек помогна много в труден момент и продължава да помага. В момента Механата е в това добро състояние и заради него

Muxo - въпреки всичките му минуси...Механата нямаше да я има ако не беше такъв инат и въпреки всичките гадости, които ни се случиха през изминалите години...ние стоически продължаваме да се борим Механата да я има

sunshine baby - Боже мой, Диди е невероятна просто. В един момент направо ме изуми...толкова работа свърши, която единици в Механата бяха направили. Нагърби се с толкова досадна работа и я направи да изглежда супер приятна. За съжаление се влюби и почна да работи, но ние си я чакаме с отворени обятия и знаем, че някъде 2020 ще се върне при нас :) за откриването на нови сървъри :)

JACKASS - Жоро ми е помагал лично на мен адски много. Зает е през по-голямата част от времето, но си върши работата, която му е възложена. Благодаря на него и на Диди, че приеха предложението да помагат на Механата.

И за да не става вече твърде сълзливо .. като награждаване за Оскари - искам да благодаря и на още един човек, който ме е подкрепял през цялото това време. Няма да кажа кой е това, но за последните 2/3 години винаги ми е помагал с мили думи, с подкрепа и с мечти за алкохолни опиянения. Благодаря ти и скоро ще си се напиваме :) както ние си знаем...

Успех момчета и момичета, дано през 2013 година продължим да съществуваме.

Ще се радвам в тази тема да продължи кореспонденцията и всеки от вас да каже впечатленията си, спомените или разкаже кратка история свързана с Механата.
  • 0

Аватар
orb
V.I.P
V.I.P

Ник в сървъра: orb
Рейтинг: 33

Re: История на Механата

Мнениеот Yuri Boyka » 30 Яну 2013 13:24

И мен си споменал, значи не сте ме забравили... Успех през 2013 година с механата. ;)
  • 0

Аватар
Yuri Boyka
Ляга и става с Механата

Ник в сървъра: Yuri Boyka
Рейтинг: 8

Мнениеот XerX » 30 Яну 2013 14:26

Преди последната реформация на Механата имаше множество проблеми и винаги си мислех, че е само въпрос на време сървърите да издъхнат заради действията на всички нас. Но с последния ъпдейт (late 2012) на червения екип бях приятно изненадан. Има нови идеи, повече решителност, ред, строгост. Nothing can stop you now.

За планове за бъдещето лично аз си мечтая за CS:GO сървър. Самите играчи с GO се увеличаваме тук в Механата, но може би сме още малко, за да се пристъпва към такова действие.
  • 0

Аватар
XerX
V.I.P
V.I.P

Ник в сървъра: XerX

Мнениеот ace4ever » 30 Яну 2013 15:49

Моят път в механата! 2011г. - 2013г.

Моята игра започна по много лесен начин ,търсех си хнс сървър в който да играя да няма силни играчи.И ето ,че случайно попаднах на касапите.Още щом видях името вече вниманието ми беше привлечено.Заиграх се в сървъра ,хареса ми и си станах редовен играч.След известно време научих за сайта и форума в който се пробвах да стана админ.Бях приятно изненадан колко човека гласуваха в нея(повечето против) след като видях всичките гласове си казах ,че нямам да имам шанс за админ.Но ето ,че в един прекрасен ден получих покана за приятелство в скайп ,зачудех се кой ли може да е и го приех.Оказа се Емо(орби) който ми предаде новината ,че съм одобрен за админ.От този ден аз станах част от един сплотен и великолепен екип.Започнах като тестов админ ,след 1-2 месеца игра в сървърите реших да се пробвам за Low Hp в който поддържах добра активност и след 30 дена получих права и там.Активността ми във форума и сървърите се покачи след като вече бях получил права в два сървъра ,но нещо в мен не можеше да се примири с нередностите в Греяна Ракия.Затова реших да се пробвам за админ и след още 30 дни ,екипа ми се довери.
През времето в което аз все още бях админ се случваха какви ли не проблеми(караници,флод,едни напускаха други бяха махани от екипа и все подобни работи).Моята цел по това време беше да играя в сървърите и да следя за нередности ,нямах си и на представа защо стават тези проблеми в екипа ни ,но и не се бутах там където не ми беше работата.Времето минаваше и аз се запознавах с какви ли не хора ,повечето вече не са в нашият екип ,а други са си още с нас.
През 2012 към нас се присъединяваха различни хора ,повечето от разпаднали се вериги.Най-силно влияние оказа K-maro и неговият екип от eGame ,в момента в който влязоха при нас имах чувството ,че нещата отиват към добро ,сървърите потръгнаха след флоода който бяха поели през изминалите месеци.Всичко си беше добре ,но ето че отново се зароди разногласието и несъгласието след няколкото срещи в нашият нов ТС сървър нещата отиваха към поредната караница.След този развой на нещата К-маро реши да ни напусне ,последваха го още няколко човека които бяха останали от старият му екип.И ето ,че отново екипа на механата беше се разкъсал.По това време аз си мислех дали това ще са ми последните дни на игра в механата.Всичко отиваше към затваряне ,дори Емо реши да се откаже след това и Веси.Това беше точката в която се търсеха нови Администратори.И ето ,че тук се появиха Сис и капиш.Те приеха работата на червени редом с Жоро и Диди.След тяхната съвместна работа сървърите потръгнаха.
Моита мисли за разпадането на механата изчезнаха ето ,че отново се появи "светлина в тунела".Може би бе писано да стана така ,но ето че в още светлина бликна след като Веси и Емо решиха да се върнат при нас с което старият и новият екип на червените заработи съвместно с пълни сили и показа ,че механата все още се държи и няма да се даде без бой!
Моята длъжност се покачи на модератор ,след това на г.модеатор в следствие се върнах на модератор ,но не поради проблеми ,а просто групата беше изтрита.Дойде времето в което ще се избират нови главни на сървърите реших да се пробвам отново за главен на ГР и ето ме мен и до сега главен админ на ГР ,чакащ поредното препятствие през което екипа на механата трябва да премине ,за да докаже ,че ние сме едно "семейство" и ще се справим без значение какво ни е приготвила съдбата.

Михаил Кьосев
  • 0

ace4ever
Поражението не съществува докато не се признаеш за победен!
Аватар
ace4ever
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Ник в сървъра: ace

Мнениеот Manchester United » 10 Фев 2013 19:07

Видях тази тема, прочетох всичко, и реших аз също да напиша моята история, и донякъде на един ваш колега :D

Едно лято преди доста години (незнам колко) преди да се разпадне механата (не знам за кой път) си седях един ден в къщи и си търсех сървър за hide n seek. Пуснах търсачката да търси за мап "hns_floppytown" и ми излязоха адски много сървъри. Аз търсех някой български и сред всичките сървъри със странни имена, йероглифи и т.н забелязах един сървър от само две думи. Видях, че се казва Piqni kasapi, засмях се и влезнах. Hide n seek не ми беше най-силната част от цс-а, но в този сървър се чувствах като господ. Всички бяха пълни некадърници и не знаеха въобще какво се прави в такъв тип сървър. На следващият ден пак се повтори същото. В денят след него отново влезнах и така започнах да играя в него много често.

Дойде време лятото да се отида при баба ми. Озовах в гр.Монтана с братовчед ми, който приличаше на кюфте и се казваше Ангел (за някой от вас по-познат като HELLBENDER). При баба ми до ден днешен няма компютър и за това с Ангел ходехме до компютърната зала. Докато ходехме към залата му казах, че съм намерил супер готин мод, обясних му какво се прави, когато играеш Hide n seek и когато се настанихме на компютрите му показах сървъра "Piqni kasapi". Цяло лято цъкахме в сървъра и през Септември се прибрахе, за да започваме училище. Поиграх още време в сървъра, но по едно време той спря да ми излиза в търсачката (явно се е била разпаднала механата) и за това го смених.

Историята продължава през зимата на другата година. По новогодишните празници аз отново пътувах за Монтана с братовчед ми. Когато отидохме в компютърната зала той ми каза, че отново се "зарибил" по HNS и е започнал да играе в някакви си сървъри. Ангел беше станал по-добър и беше започнал да скача различните скокове на маповете. Зариби и мен. Потърсих пияни касапи и видях, че отново се показва в търсачката. Аз отново го накарах да започне да влиза в "Piqni kasapi" и да играем често там. След като мина нова година и се прибрах в София видях за първи път админ в сървъра (Lo0per). Попитах го как и аз мога да стана админ и той ми показа сайта. Направих си регистрация в mehanata.org и накарах и Ангел да си направи, но той не поиска. Аз пуснах кандидатура, която не одобриха, защото не беше по правилата. На другият ден си смених ника в сървъра, направих си нова регистрация и пуснах нова кандидатура, която също не беше одобрена. По този начин се пробвах 10-11 пъти с различни никове и акаунти и все не ме одобряваха. Дойде лятото, показах на Гелето сайта и му обясних, че това е сайта чиито собственици държат и hns сървъра. Той ми каза, че е играл редовно през всичките тези месеци и, че ще пусне кандидатура. Аз му казах, че аз ще пусна също. Пуснахме абсолютно еднакви кандидатури, в които излъгахме за годините си. Shin ни каза да си измислим нещо свое и ни отхвърли и двамата. В близките месеци не пускахме кандидатури, но се случи нещо на Ангел, влюби се в едно момиче от "Piqni Kasapi", което се оказа, че е от Монтана. Нищо не се получи между тях, но все пак излизаха няколко пъти заедно. В този момент желанието ми за игра на HNS изчезна. А Ачо продължи да играе.

Започнах да играя в останалите сървъри. Направих си нова регистрация(сегашната ми) с която реших, че ще съм добро и примерно момче, което играе само с един ник. След околко 2-3 месеца се появи сървър DD2 only - Бира с нещо си, хостван от Kiryakov. Играх там няколко седмици и пуснах кандидатура и ме Одобриха. Вършех си работата и всичко беше ок. Малко след мен Ангел пусна кандидатура за Piqni kasapi и го отхвърлиха. След време той опита пак и този път вече го одобриха. Сървърът в който аз бях админ изчезна и правата ми изчезнаха заедно с него. Около година играх по останалите сървъри на механата и след това спрях да игра цс. От около 1 година г/д не съм играл.
А забравих да кажа ходил съм и на една неофициална среща на механата, която стана малко инцидентно.

Това е моята история, с механата. Не вярвам някой да я е прочел цялата, защото ми отне около час да я напиша :D
  • 1

Аватар
Manchester United
Ветеран

Ник в сървъра: Блаблабла

Мнениеот ScreaM » 13 Сеп 2013 00:00

Хехе доста интересна история само 1 да вмъкна Falcon_666 не е от този клас :))
  • 0

Изображение
Аватар
ScreaM
Новобранец

Мнениеот orb » 13 Сеп 2013 00:07

ScreaM написа:Хехе доста интересна история само 1 да вмъкна Falcon_666 не е от този клас :))

Е, някои неща ми се губят ;)
  • 0

Аватар
orb
V.I.P
V.I.P

Мнениеот ScreaM » 13 Сеп 2013 00:26

хехе за това казвам :)
  • 0

Изображение
Аватар
ScreaM
Новобранец

Мнениеот orb » 13 Сеп 2013 00:32

Ти също можеш да разкажеш някои пикантни истории.
  • 0

Аватар
orb
V.I.P
V.I.P

Мнениеот Kiryakov » 13 Дек 2013 17:30

Много добре написана история, Емо :) Радвам се че бях част от екипа и работихме заедно. Въпреки случилите се недоразумения между мен и Muxo останах с добри чувства към веригата и екипа. Дадохме си урок един на друг и научихме по нещо различно.
Неприятно ми е че спря да се играе играта worldwide и всичко свързано с CS 1.6 запустя в частност и Механата. Интриги имаше доста, но хубавите и незабравими моменти с вас също не бяха малко. Поздрави.
  • 0

ИзображениеИзображениеИзображение
now-Audi A4 B5 V6 2.8 ALG 1998 Avant
ex-Audi A4 B5 1.8 ADR 1996 Limousine
Аватар
Kiryakov
Зарибен

ПредишнаСледваща

Назад към Новини